kancelaria prawna

W czym może pomóc nam kancelaria prawna?

Z pomocy prawnika korzystamy dość rzadko, jednak czasem jest ona niezbędna. Wybór profesjonalnej kancelarii prawnej nie jest łatwe, dlatego warto znaleźć takich prawników, którzy pomogą nam zarówno w przypadku przepisania nieruchomości na inną osobę, jak i w problemach z byłym pracodawcą.

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

kancelaria prawna

Prawnicy posiadają swoje specjalizacje i często każda kancelaria prawna ma kilu prawników, którzy zajmują się danym działem prawnym. Osoby prowadzące działalność gospodarczą powinni znaleźć prawnika, który zajmuje się podatkami, spółkami, a także prawem pracy. Prawnik pomaga m.in. w:

  • napisaniu umowy o pracę lub umowy B2B,
  • znalezieniu najlepszego rozwiązania w przypadku problemów z podatkami,
  • przy ochronie danych osobowych,
  • przy zamówieniach publicznych.

Kancelaria prawna pomaga również w napisaniu testamentu lub wezwania do zapłaty dla opornych zleceniodawców, którzy zalegają z płatnościami. Prawnicy są więc pomocni również w sprawach cywilnych, nie tylko karnych. 

Jaki jest koszt pomocy prawnika?

Duże firmy posiadają własne działy prawne, jednak mniejsze przedsiębiorstwa nie mają budżetu na zatrudnienie prawnika na wyłączność. Kancelarie prawne liczą od 100 do nawet 500 zł za stworzenie umowy lub innego dokumentu. Aby nieco zaoszczędzić można również wykupić rodzaj abonamentu, który trzeba opłacać każdego miesiąca. W ramach takiego abonamentu przysługuje jedna porada prawna, a także stworzenie kilku dokumentów, w tym umowy o pracę, czy odwołania się od kary podatkowej nałożonej na firmę.